„Barbitistes constrictus” változatai közötti eltérés

Innen: orthoptera-wiki
(Új oldal, tartalma: „ Leírás: A test színe a zöld, sötétzöld, fekete, sárga csíkokkal. A lábak, az antennákat, cerci és elülső szárnyak színű narancs-piros, különösen …”)
 
 
(9 közbenső módosítás ugyanattól a szerkesztőtől nincs mutatva)
1. sor: 1. sor:
  +
Magyar név: Északi málnaszöcske
   
  +
Tudományos név: ''Barbitistes constrictus'' Brunner von Wattenwyl, 1878
   
 
Elterjedés: közép-európai
   
  +
Faunatípus: balkáni-moesiai
Leírás: A test színe a zöld, sötétzöld, fekete, sárga csíkokkal. A lábak, az antennákat, cerci és elülső szárnyak színű narancs-piros, különösen a férfiaknál. A hím cerci van egy "S" alakú, és a subgenital lemez egy medián gerinc. A nőstény egy egységes szervezet színű, általában zöld - néha narancssárga vagy piros lábakkal, cerci és antennák. A tojásrakó kissé ívelt, a ventrális határ egyenes. Fekete egyének találhatók elsősorban a hegyekben.
 
  +
Testhossz: S 17-19mm, 18-20mm $, tojásrakó 10-11,5mm
 
  +
Életforma: thamnobiont
Stridulation: a dal áll rövid szótagok csoportosítva echemes 68 szótagból áll. Ez stridulates a nap folyamán, de gyakrabban az este folyamán, és az éjszaka.
 
  +
Eloszlás: ez egy közép-európai faj.
 
  +
Természetvédelmi értékszám: I
Habitat és életmód: ez egy növényevő, mezofil, arbusticolous faj. Ez inkább napos erdei tisztásokon. Azt is gyakran látni vevő egyének sunbaths a leveleken, és mert a fényes test színek tudjuk észrevenni őket a nagy távolságok.
 
  +
Fenológia: felnőtt jelennek meg júliusban és ritkán még mindig szembesülünk velük szeptember végén. Ez hibernálás közben tojás színpadon. Nimfák keltető áprilisban.
 
  +
  +
<gallery>
  +
Barbitistes_constrictus_fm.jpg|Északi málnaszöcske
  +
Barbitistes_constrictus_fm2.jpg|Északi málnaszöcske
  +
Barbitistes_constrictus_m.jpg|Északi málnaszöcske
  +
Barbitistes_constrictus_m2.jpg|Északi málnaszöcske
  +
</gallery>
  +
  +
  +
http://www.orthoptera.ch/arten/item/barbitistes-constrictus
  +
 
'''Leírás:''' A test színe véltozatos, lehet a zöld, sötétzöld, fekete, sárga csíkokkal. A lábak, a csápok, a cerkuszok és az elülső szárnyak lehetnek narancs-pirosak, különösen a hímeknél. A hímek cerkuszai jellegzetesen "S" alakban görbültek, a szubgenitalis lemezen egy közép-gerinc van. A nőstény általában egységesen színezett, általában zöld - néha narancssárga vagy piros lábakkal, cerkuszokkal és csápokkal. A tojócső kissé ívelt, az alsó széle egyenes. Fekete színezetű egyedek elsősorban a hegyekben találhatók.
  +
  +
Testhossz: ♂ 18-23 mm | ♀ 23-25 mm | Tojócső 9-11 mm
  +
 
Cirpelés: az ének rövid szótagokból áll, egy-egy echemes 68 szótagból áll. Cirpelhet a nap folyamán, de gyakrabban az este és éjszaka.
  +
  +
'''Elterjedés:''' közép-európai faj.
  +
 
'''Habitat és életmód:''' ez egy növényevő, mezofil, thamnobiont faj. Inkább napos erdei tisztásokon fordul elő. Gyakran látni napsütötte leveleken, mert a hasonlóan fényes test jól beleolvad környezetébe.
  +
  +
'''Fenológia:''' A lárvák áprilisban kelnek ki a télen áttelelő petékből. Az imágók júliusban jelennek meg és ritkán még szeptember végén is találkozhatunk velük.

A lap jelenlegi, 2020. január 6., 11:29-kori változata

Magyar név: Északi málnaszöcske

Tudományos név: Barbitistes constrictus Brunner von Wattenwyl, 1878

Elterjedés: közép-európai

Faunatípus: balkáni-moesiai

Életforma: thamnobiont

Természetvédelmi értékszám: I



http://www.orthoptera.ch/arten/item/barbitistes-constrictus

Leírás: A test színe véltozatos, lehet a zöld, sötétzöld, fekete, sárga csíkokkal. A lábak, a csápok, a cerkuszok és az elülső szárnyak lehetnek narancs-pirosak, különösen a hímeknél. A hímek cerkuszai jellegzetesen "S" alakban görbültek, a szubgenitalis lemezen egy közép-gerinc van. A nőstény általában egységesen színezett, általában zöld - néha narancssárga vagy piros lábakkal, cerkuszokkal és csápokkal. A tojócső kissé ívelt, az alsó széle egyenes. Fekete színezetű egyedek elsősorban a hegyekben találhatók.

Testhossz: ♂ 18-23 mm | ♀ 23-25 mm | Tojócső 9-11 mm

Cirpelés: az ének rövid szótagokból áll, egy-egy echemes 68 szótagból áll. Cirpelhet a nap folyamán, de gyakrabban az este és éjszaka.

Elterjedés: közép-európai faj.

Habitat és életmód: ez egy növényevő, mezofil, thamnobiont faj. Inkább napos erdei tisztásokon fordul elő. Gyakran látni napsütötte leveleken, mert a hasonlóan fényes test jól beleolvad környezetébe.

Fenológia: A lárvák áprilisban kelnek ki a télen áttelelő petékből. Az imágók júliusban jelennek meg és ritkán még szeptember végén is találkozhatunk velük.