Mecosthetus parapleurus
Magyar név: Hagymazöld sáska
Tudományos név: Mecostethus parapleurus (Hagenbach, 1822)
Elterjedés: euro-szibériai
Faunatípus: mandzsuriai
Életforma: chortobiont
Természetvédelmi értékszám: II
http://www.orthoptera.ch/arten/item/mecostethus-parapleurus-parapleurus
Leírás: A karcsú alak és a Mecostethus parapleurus jellegzetes színezése miatt jól felismerhető. Az alapszín világos zöld vagy sárgás-barnás. A szemtől kezdve egy élesen elhatárolt, fekete kötszer fut át a pronotumon a szárny első felére. Ezt a funkciót gyakran még a régebbi lárvák és a friss bőrű elképzelések sem fejtik ki. A hosszú szárnyból túlnyúlnak a többé-kevésbé sötét hátsó térd. A szárnyak alján zöld szegély fut, a szárnyak vége és vége felé barnás árnyalatú. A pronotumon egy finom középső gerinc van jelen, az oldalsó keels hiányzik. A subgenital a férfi kúposan hegyes.
Testméret: ♂ 17-20 mm | ♀ 24-30 mm
Cirpelés: A Kurzfühlerschreckenben megszokott énekek a Mecostethus parapleurus no. Bár a férfiak időnként stridulációs mozgásokat végeznek, nem hallható hang. Az udvarlás során a hangok a Chrysochraon dispar énekének emlékére emlékeztetnek.
Elterjedés: A Mecostethus parapleurus elterjedési területe az észak-spanyoltól északra fekvő nyugati részen helyezkedik el, ahol az északi terület határa eléri. Keleten a faj Japánba érkezik. A balkáni félszigeten déli irányú események fordulnak elő a Bulgária és Görögország közötti határrégióra. Svájcban a Mecostethus parapleurus a Ticino és Valais közepén és völgyeinél 1000 m-nél alacsonyabb helyen található. Németországban a fő betétek a Bodeni-tó partján a Rajna-völgy mentén a Mainz környékéig terjednek. Keletről ez a fajta csak helyben történik.
Élőhely, életmód:
Fenológia: