Tesselana vittata

Innen: orthoptera-wiki
A lap korábbi változatát látod, amilyen Stefan (vitalap | szerkesztései) 2016. március 11., 13:12-kor történt szerkesztése után volt.

#0150

Magyar név: csíkos rétiszöcske

Tudományos név: Tesselana vittata (Carpentier, 1825)

Elterjedés: közép-, délkelet-európai

Faunatípus: ponto-káspi

Életforma: chortobiont

Természetvédelmi értékszám: II

Szárazabb löszpuszta gyepekben fordul elő ez a kistermetű (13-18 mm), kihegyezett, rövid, sötét foltos első szárnyú faj. Vegyes táplálkozású, növényi és állati eredetű táplálékot egyaránt fogyaszt. Cirpelése olyan halk, hogy az emberi fül számára szinte érzékelhetetlen. Jelentőségét az adja, hogy elterjedésének nyugati és északi határát a Kárpát-medencében éri el.

Leírás: A test színe világos szürkés vagy barnás. A paranotum egy fehér-sárgás csík az alsó és a hátsó rész. Az elülső szárnyak meghaladja a fele a has, és egy hegyesek tip. A belső Dent van elhelyezve a közepén cercus (férfiakban). A tojásrakó fekete vagy sötét szürke, világosabb színű alap. Macropterous egyének nagyon ritkák. Testhossz: S 14-17mm, 16-19mm $, tojásrakó 5-6mm. Stridulation: a hívó dal áll rövid szótagok. A stridulation hallható kb 3-5m-re. Általában a faj stridulation reggel és délután. Megoszlás: a közép-ázsiai-pontusi fajok, terjedt el a Center és Ázsia nyugati részén, Kelet-Európában. Habitat és életmód: ez egy rovarevő faj, melegkedvelő, szárazságtűrő mezo-, praticolous és Geophilus. Ez inkább a magas füves vagy a cserjék mellett az utakon. Fenológia: felnőtt jelennek meg júliusban és fellelhető október végéig. Ez hibernálás tojás szakaszban. Nimfák kelnek április-májusban.