Debreceni Egyetem
in English  |  Magyarul
Molekuláris biodiverzitás: taxonómia, filogenetika, filogeográfia - Magyar Tudomány Ünnepe

az MTA Biológiai Tudományok Osztálya és az MTA DAB Biológiai és Környezettudományi Szakbizottsága közös rendezvénye

Debrecen, DAB Székház, Bognár Rezső Terem, 2016. november 22.

Megnyitó: Dévai György professor emeritus, a DAB Biológiai és Környezettudományi Szakbizottságának tiszteletbeli elnöke (9:00-9:10)

Molekuláris taxonómia, filogenetika és filogeográfia – módszerek és lehetőségek

Kis Olga, Felföldi Tamás, Gyulavári Hajnalka Anna, Szalay Petra Éva, Miskolczi Margit, Szabó László József, Márialigeti Károly, Dévai György: A molekuláris vonalkódolás és a morfometriai elemzés viszonya a szitakötőknél. (9:10-9:30)

Tóth János Pál, Varga Zoltán, Bereczki Judit: Hogyan segítheti a mito-nukleáris diszkordancia és a Wolbachia fertőzöttség vizsgálata a filogeográfiai kutatásokat? (9:30-9:50).

Bereczki Judit, Pecsenye Katalin, Váradi Alex, Varga Zoltán és Tóth János Pál: A fajképződés eltérő fokozatai két Maculinea faj példáján (9:50-10:10)

Diszkusszió (10:10-10:20)

Sztyeppei fajok molekuláris taxonómiája és filogeográfiája

Barina Zoltán, Pifkó Dániel, Somogyi Gabriella: Sztyeppei növényfajok nyugati perempopulációinak taxonómiai helyzete.(10:20-10:40)